לפרטים חייגו:
073-215-8309

קבלן רשום

  תעודת קבלן רשום

  מטרייה קבלנית 


  במאמר זה נסקור את האפשרויות של שיתופי פעולה תחת "מטריית קבלן רשום" בכל הנוגע לקבל עבודות, השתתפות במכרזי בניה, עבודה מול גופים שדורשים תעודות כתנאי מקדים.

  כידוע כיום נדרשת תעודת קבלן רשום כמעט לכל עבודה קטנה כגדולה. שלא כבעבר כיום ישנה דרישה גורפת שהקבלן יהיה קבלן רשום וזה מהטעם שיש למי לפנות אם חלילה התעוררו בעיות בעבודה ובאיכותה הכתובת היא משרד הבינוי והשיכון-רשם הקבלנים.

  אולם בשוק הבנייה קיימים קבלנים רבים שאין ברשותם תעודת קבלן רשום על פניו סוגיה זו נראית כבעייתית והקבלן שאינו רשום אינו יכול לבצע את העבודה או לגשת למכרז שדרוש להם קבלן רשום יש פתרון לבעיה זו והוא נקרא "מטרייה". מה שקורה בעצם זה שהקבלן הלא רשום חובר לקבלן רשום והם מאחדים כוחות. הקבלן הרשום ניגש בשמו למכרז תמורת 4%-9% מסכום העבודה הכולל למותר לציין שכל האחריות החוזית הביצועית והבטיחותית מוטלת על כתפיו של הקבלן הרשום שכן היזם או נותן העבודה כלל לא מכיר את הקבלן הלא רשום שהוא למעשה מבצע העבודה וכל בעיה שתתעורר במהלך ביצוע העבודה או חלילה תביעה משפטית תופנה ישירות לקבלן הרשום שכן הוא ורק הוא צד בחוזה מול נותן העבודה. כדי שלא נגיע למצבים לא נעימים כגון אלו יש לעשות חוזה "מהודק" בין שני הקבלנים למשל חוזה "back to back" חוזה מסוג זה מעביר את האחריות מהיזם לקבלן הרשום אל הקבלן הלא רשום כמו גם כל שאר הסעיפים בחוזה כגון לוח זמנים של הפרויקט מועדי התשלומים וכיו"ב.

  רוצה להיות קבלן רשום? אנחנו הכתובת!   מאמרים  בנושא

   קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

   תפריט נגישות